Dr Ali Ramezani
Official Website
AR EN

انجام روشهای زیبایی و درمانهای پوستی در پیش از بارداری، در حین بارداری و در دوران شیردهی چگونه است؟

در دوران اقدام برای بارداری یعنی در ایامی که زوج تصمیم برای فرزندآوری دارند و از هیچ روش جلوگیری استفاده نمیکنند منعی برای انجام کارهای زیبایی وجود ندارد و میتوان آنها را انجام داد.

در مورد درمانها و داروهای پوستی بعضی از داروها در حین اقدام برای بارداری و بعضی حتی چند ماه زودتر  باید قطع شوند بنابراین اگر در حال استفاده از داروی خوراکی برای بیماری پوست یا مو هستید و قصد اقدام برای بارداری دارید با پزشک خود مشورت کنید.

در دوران بارداری بهتر است هیچ گونه کار زیبایی انجام نشود. البته اکثریت اقدامات زیبایی هیچ عوارضی در دوران بارداری ندارند ولی از آنجا که تمام اثرات آنها بر جنین بررسی نشده بهتر است در این ایام انجام نشوند.

اکثر داروها و حتی بسیاری از کرمها در دوران بارداری ممنوع هستند و قبل از ادامه دادن آنها حتما از پزشک خود سوال کنید.

در دوران شیردهی بین پزشکان و کُتب مختلف در مورد کارهایی مثل تزریق بوتاکس یا  لیزر موهای زائد اختلاف نظر وجود دارد.شخصا بوتاکس را زودتر از ۶ ماهگی کودک و تغذیه عمده کودک از غذای کمکی انجام نمیدهم.در مورد لیزر موهای زائد ممکن است اثر لیزر در دوران شیردهی به علت ترشح بالای هورمون پرولاکتین کمتر از حالت عادی باشد و اگر فرد عجله ای برای انجام لیزر نداشته باشد توصیه میکنم که تا پایان شیردهی صبر کند.

 انجام روشهای جوانسازی و ار اف و فیلر و … در  ایام شیردهی منعی ندارد و انجام میشود.درمان ترکهای پوستی بهتر است هرچه سریعتر پس از زایمان شروع شود چون وقتی ترکها کهنه شوند و از قرمز به سفید تغییر رنگ پیدا کنند تاثیر درمانها بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

مصرف تعدادی از داروهای خوراکی و بعضی از کرم ها در دوران شیردهی ممنوع است و بهتر است حتما قبل از مصرف آنها با متخصص پوست مشورت کنید.

© 2019 | Designed & Developed By : Ali Jadidi