Dr Ali Ramezani
Official Website
AR EN
سوال خود را بپرسید

سوال: برای درمان افتادگی پوست چه میتوان کرد ؟

دکتر رمضانی :

برای این منظور میتوان از روش تهاجمی ( جراحی) استفاده کرده که امروزه به دلیل هزینه بالا و ریسک عوارض ، متقاضیان کمتری دارد.

روشهای غیر تهاجمی ( غیر جراحی ) درمان افتادگی پوست شامل هایفو ، آر اف فرکشنال ، لیزرهای جوانسازی ( مثلا آیکون ) ، لیفت با نخ و تزریق فیلر است .
معمولا درمان ترکیبی ( استفاده از چند روش طبق برنامه پیشنهادی پزشک ) نتیجه بهتری به دنبال دارد .

هایفو روشی است که با امواج اولتراسوند لایه های عمقی پوست را گرما میدهد و انقباض و کشش این لایه ها پس از سه ماه باعث لیفت مختصری در صورت میشود .همچنین با هایفو میتوان چربیهای اضافه را تا حدودی کم کرد .معمولا یک نوبت هایفو در هر سال کافیست.قرمزی پس از انجام هایفو ظرف چند ساعت برطرف میشود.

آر اف فرکشنال دستگاهی است که در آن تعدادی سوزن بسیار ریز همزمان به زیر پوست رفته و در آنجا جریان RF گرمای کنترل شده ای را ایجاد میکند .لیزر های جوانسازی با تحریک کلاژن سازی باعث بهبودی پوست میشوند . آر اف و لیزر باعث لیفت پوست ، بهبودی اسکارها و درمان منافذ پوست میشوند .همچنین انجام آر اف با درجه مناسب در نواحی غبغب یا چربیهای پایین صورت میتواند چربیهای اضافه را تا حدودی کمتر کند .آر اف و لیزر معمولا بین ۳ تا ۶ جلسه تکرار میشود. قرمزی ناشی از آر اف و لیزر حدود ۳ الی ۴ روز بعد برطرف میشود .میتوان از ۴۸ ساعت بعد پوشاننده ها را استفاده کرد.

در لیفت با نخ شلی و افتادگی پوست با نخ های مخصوص زیر پوستی جمع شده و به سمت بالا و کنار صورت کشیده میشود .ماندگاری اثر نخ یک الی دو سال است .کبودی و ورم تا یک هفته الی ده روز پس از لیفت با نخ طبیعی است .

در نهایت تزریق فیلر در بعضی نواخی خاص صورت میتواند باعث لیفت نواحی پایینتر شود.گاهی کبودی و تورم در بعضی نقاط تا یک هفته وجود دارد.

اگر درمان به شکل ترکیبی انجام میشود بهتر است ترتیب فوق ( هایفو سپس آر اف یا لیزر سپس لیفت با نخ و در انتها تزریق فیلر ) از نظر زمانی رعایت شود .

مهر ۲۰, ۱۳۹۸
لیست سوالات
© 2019 | Designed & Developed By : Ali Jadidi