Dr Ali Ramezani
Official Website
AR EN

میکرونیدلینگ و اثرات آن در پوست چیست؟

میکرونیدلینگ عبارتست از وارد شدن و خارج شدن تعدادی سوزن ریز در اعماق مختلف به پوست صورت، بدن یا کف سر.

میکرونیدلینگ میتواند  به منظور جوانسازی، سفت شدن پوست، درمان منافذ، درمان اسکار جای جوش و جراحی،تقویت مو، شادابی و شفافیت پوست به کار رود. بیشترین اثر میکرونیدلینگ درین حالت ناشی از تخریب کلاژن قبلی پوست و تحریک سلولهای سازنده به ساختن کلاژن جدید است.

میکرونیدلینگ همچنین به عنوان روشی برای رساندن بعضی داروها به زیر پوست استفاده میشود.مثلا میتوان مواد روشن کننده پوست، مواد ضد التهاب، مواد تقویت کننده پوست، مواد افزایش دهنده رشد مو و پی آر پی را پس از میکرونیدلینگ به پوست بمالیم تا جذب شود.در واقع این روش نوعی از مزوتراپی است.

پس از انجام میکرونیدلینگ پوست صورت معمولا سه الی چهار روز قرمز خواهد بود و سپس با پوسته ریزی بهبود خواهد یافت.بهتر است پس از میکرونیدلینگ به مدت یک هفته از آفتاب دوری کنید تا از ایجاد لک جلوگیری شود. معمولا اگر پی آر پی به همراه میکرونیدلینگ صورت انجام شود اثر آنرا بهتر میکند و قرمزی ها هم زودتر بهبود پیدا میکند.

از آنجا که احتمال لک‌ شدن پس از میکرونیدلینگ بسیار کمتر از پیلینگ یا لیزرهای تهاجمی مثل سی او تو است در افرادی که پوست سبزه دارند انجام میکرونیدلینگ انتخاب بهتری نسبت به روشهای دیگر است.

فاصله بین دو جلسه میکرونیدلینگ حداقل دو هفته است ولی میتوان در فواصل دلخواه (مثلا دو ماه یکبار) آنرا تکرار کرد.شخصا میکرونیدلینگ و پی آرپی به منظور جوانسازی و شادابی پوست را ابتدا هر دو الی چهار هفته یکبار تا سه نوبت و سپس هر سه تا چهار ماه یکبار به عنوان یادآوری توصیه میکنم.

© 2019 | Designed & Developed By : Ali Jadidi