Dr Ali Ramezani
Official Website
AR EN

چه چیزهایی جوش را بیشتر می کند؟

چه چیزهایی جوش صورت و بدن را بیشتر می کند؟

در اثر بسته شدن منفذهای پوستی ( خروجی غدد چربی پوست ) ، باکتری ها میتوانند خودشان را به فولیکول های مو برسانند و سبب التهاب و عفونت شوند و نتيجه این فرآیند میتواند خود را بصورت جوش هایی روی صورت و سینه نشان دهد.

رژیم غذایی پرکربوهیدرات و پر قند و مصرف زیاد لبنیات میتواند سبب تشدید جوش ها شود .

عرق کردن میتواند سبب تشدید این فرآیند شود ، به طوری که جوش های روی سینه در ورزشکاران یا افردی که بصورت روزانه به خصوص در فصل تابستان ورزش یا فعالیت فیزیکی انجام می‌دهند ، دیده ميشود.
موارد مختلف دیگری هم میتوانند استعداد شما را در ابتلا به جوش بیش تر کند. من جمله استرس بالا ، تغييرات هورمونی در بدن( معمولاً در زمان بلوغ ، حاملگی ، آغاز یا متوقف شدن استفاده داروهای کنترل حاملگی) ، استفاده از محصولات و لوازم آرایشی و بهداشتی غیر استاندارد یا چرب ، کمبود خواب ، پوشیدن لباس‌های خيلي تنگ ، استفاده از الکل و دخانیات و مصرف مکمل ها ( از جمله مولتی ویتامینها ) از این موارد هستند.

اضافه کردن چند ترفند کوچک به مراقبت های روزانه از پوستتان میتواند این جوش ها را محو کند. درصورتی که هيچکدام از این راهکارها مؤثر نباشند ، مراجعه به متخصص پوست الزامی است‌ چون امکان دارد براي درمان آنتی بیوتیک خوراکي یا موضعی نیاز باشد.

دوش گرفتن مرتب و استفاده از محلول های شستشوی بدن ضد جوش میتواند قدم خوبی براي آغاز درمان باشد. موقع انتخاب محصول مناسب دنبال آن دسته از محصولاتی بگردید که دارای پراکسید بنزوئیل براي نابود کردن باکتری ها و سالیسیلیک اسید براي باز کردن منافذی باشند که مسدود شده اند.
درصورتی که جوش های روی سینه و پشت خارش دارند شاید ناشی از فعالیت نامناسب قارچ ها باشند . در این موارد ، میتوانید سراغ شامپوهای ضدشوره ( دقیقاً همان شامپویی که موهای سرتان را با آن می شویید!) بروید. حیرت نکنید ترکیبات فعالی که در شامپوهای ضد شوره وجود دارد براي مبارزه با قارچ های روی سر طراحی شده بدین ترتیب بطور طبيعي می توانند همین تأثیر را روی دیگر قسمت های بدن هم داشته باشند. هنگامی که بدن را با شامپو می شویید ، تلاش کنید کف چند دقیقه روی سینه و پشت بماند و بعد بدنتان را آبکشی کنید .
پس از ورزش فورا دوش بگیرید و لباس‌های خیس از عرق را از تنتان بیرون کنید. در صورتی که پس از ورزش دسترسی به دوش ندارید، تعویض لباس و پاک کردن بدن با دستمال های مرطوب هم تا حدودی کمک کننده است.

مو برسانند و سبب التهاب و عفونت شوند و نتيجه این فرآیند میتواند خود را بصورت جوش هایی روی صورت و سینه نشان دهد.

© 2019 | Designed & Developed By : Ali Jadidi